Inflace v USA je příliš vysoká, Fed může zvyšovat sazby agresivněji

Date:

včera 18:16 – Inflace v USA je příliš vysoká a centrální banka (Fed) bude zpřísňovat měnovou politiku agresivněji, bude-li to nutné, uvedl šéf Fedu Jerome Powell.
Inflace v USA je příliš vysoká a centrální banka (Fed) bude zpřísňovat měnovou politiku agresivněji, bude-li to nutné, uvedl šéf Fedu Jerome Powell.

Inflace podle Powella ohrožuje jinak silné zotavování ekonomiky. „Trh práce je velmi silný a inflace je příliš vysoká,“ uvedl Powell v projevu před národní asociací pro podnikovou ekonomiku NABE. „Pokud dojdeme k závěru, že je přiměřené jednat agresivněji a zvyšovat klíčovou sazbu o více než 25 bazických bodů, uděláme to,“ dodal.

Tempo růstu spotřebitelských cen v USA je nejvyšší za 40 let a Fed minulý týden spustil cyklus zpřísňování měnové politiky, když zvýšil úrokové sazby poprvé za více než tři roky.

Powell uvedl, že Fed bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, dokud nedostane inflaci pod kontrolu, případně může zpřísňovat měnovou politiku rychleji, bude-li to přiměřené. „Přijmeme potřebné kroky, abychom zajistili návrat k cenové stabilitě,“ přiblížil.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě aneb jak taková transakce probíhá?

Pokud jste před několika lety se svým partnerem založili...

Energie minerálních kamenů

Každý minerální kámen má svou vlastní energii. Tu však...

Nové sankce proti Rusku by měly zasáhnout energetiku

Nové sankce EU vůči Rusku pro jeho invazi na...