Porovnání parametrů McAfee Safe Connect VPN Free proti Atlas VPN Free: V čem je která lepší?

Date:

Vyplatí se objednat McAfee Safe Connect VPN, nebo je lepší dát přednost AtlasVPN Free? U obou VPN jsme porovnali parametry, součet rozdaných bodů je 7/10 : 7,6/10.

Rychlost McAfee VPN versus Atlas VPN Free, která vítězí?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o McAfee SafeConnect VPN a AtlasVPN Free.

Rychlost stahování první jmenované byla v průměru 79 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 168 Mb/s. McAfee VPN se ukázala být o 89 Mb/s pomalejší nežli Atlas VPN Free.

Rychlost nahrávání udává upload, u McAfee Safe Connect VPN je 111 Mb/s. Atlas VPN Free jsme v průměru naměřili 137 Mb/s. Je tedy o 26 Mb/s rychlejší.

První VPN dosáhla v testu rychlosti odezvy 11 ms. Konkurentovi AtlasVPN Free laboratoř naměřila 31 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž McAfee Safe Connect je o 20 ms horší.

Bodové ohodnocení recenze McAfee Safe Connect VPN Free : Atlas Free je 7 /10 : 8/10.

Dokáže McAfee Safe Connect přehrávat Netflix?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, McAfee Safe Connect VPN tuto schopnost nemá. Pro odblokování většinou stačí spustit VPN a zvolit příslušnou zemi, Atlas Free cizojazyčný Netflix odemknout neumí.

Díky VPN lze sledovat i blokovaná YouTube videa, přičemž Atlas VPN Free takovou dovednost nabízí. Druhá VPN funkci odblokování YouTube videí má.

Každá správná VPN toho umí mnohem víc, nesmí chybět ochrana před vyzrazením DNS, multi-hop připojení a whitelist. Třeba taková McAfee VPN obsahuje ochranu před vyzrazením DNS a Atlas VPN Free kupříkladu neobsahuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V porovnání funkcí VPN je výsledek 3 /10 versus 6/10.

Porazí konkurenci McAfee Safe Connect VPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nízká rychlost VPN může být způsobena nízkým počtem serverů, McAfee Safe Connect VPN uvádí 2 000 serverů. V katalogu Atlas Free se uvádí 3 serverů. První z VPN ve srovnání tak udává o 1997 víc .

Obdobným parametrem je počet zemí, který u AtlasVPN Free dosáhl počtu 2. Druhá VPN má 50, tedy o 48 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Důležitý je také počet zařízení, jež mohou VPN současně používat a kterých McAfee Safe Connect VPN zvládne neomezeně. Atlas VPN Free v jeden moment povolí připojit neomezeně zařízení. Výčet dalších parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy podporuje McAfee Safe Connect VPN a jaké podporuje Atlas VPN Free?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, McAfee SafeConnect VPN podporuje platformu Android a pokrývá iOS. Srovnávaná VPN AtlasVPN Free iPhone iOS pokrývá, telefony a tablety s Androidem umí bez problémů krýt.

Země původu VPN hraje roli při sdílení informací o uživatelích s policií, neboť se řídí místními zákony. McAfee Safe Connect VPN je registrována v USA. Sídlo firmy provozující druhou VPN je také v USA.

Aplikace McAfee SafeConnect VPN nebyla lokalizována v českém překladu, Atlas Free VPN česky taky neumí.

U známkování podporovaných platforem dosáhla McAfee Safe Connect VPN známky 10/10 a Atlas Free VPN získává hodnocení 6/10.

Srovnání cen McAfee Safe Connect VPN x AtlasVPN Free

Atlas Free lze objednat zdarma, objednat druhou z VPN si můžete zdarma. Výsledné hodnocení za poměr cena/funkce je 10/10 pro první, respektive 10 /10 pro druhou VPN.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě aneb jak taková transakce probíhá?

Pokud jste před několika lety se svým partnerem založili...

Energie minerálních kamenů

Každý minerální kámen má svou vlastní energii. Tu však...

Nové sankce proti Rusku by měly zasáhnout energetiku

Nové sankce EU vůči Rusku pro jeho invazi na...

Moskevská burza obnovuje obchodování, zatím jen se státními dluhopisy

Obchodování na moskevské burze bylo přerušeno 25. února, den...