Negativní dopady pandemie na provozovatele hazardu by se měly zmírnit

Date:

Negativní dopady pandemie na provozovatele hazardních her by měly být zmírněny. Navrhli to poslanci koaliční SaS v novele zákona o některých mimořádných opatřeních ve finanční oblasti v souvislosti se šířením nemoci COVID-19, kterou v úterý posunulo plénum parlamentu do druhého čtení.

V novele zákona poslanci navrhli umožnit úhradu odvodů podle aktuální finanční situace provozovatelů hazardních her. Lhůta úhrady odvodů z provozování hazardních her by měla být posunuta v měsíci dubnu 2022 na srpen 2022. Lhůta úhrady odvodů, která uplyne od účinnosti tohoto zákona do konce srpna 2022, by měla být posunuta do konce prosince 2022. úrok podle pravidel Evropské komise (EK).

„Odklad úhrady odvodů však bude umožněn všem provozovatelům hazardních her za komerčních podmínek, to znamená, že za období odkladu budou povinni zaplatit úrok podle oznámení Komise o revizi způsobu stanovení referenčních a diskontních sazeb,“ poznamenali předkladatelé. Tímto opatřením by tak neměla být poskytována státní ani minimální pomoc.

Podle poslanců je toto opatření pro provozovatele hazardních her zásadní, přičemž nebude mít vliv na státní rozpočet. Opatření by však mělo mít pozitivní vliv na podnikatelské prostředí, protože umožní provozovatelům hazardních her překonat časový výpadek tržeb odložením závazků.

Zároveň by mělo být zajištěno, že doba přesahující jeden měsíc, po kterou je provozovatel hazardní hry v prodlení s úhradou odvodu a po jejímž uplynutí mu Úřad pro regulaci hazardních her může sáhnout na finanční jistotu, se začne počítat až od uplynutí lhůty pro odklad úhrady odvodu. podle tohoto zákona, to znamená až od 1. ledna 2023.

Předkladatelé návrh odůvodnili tím, že pro pandemii byly uzavřeny provozy, respektive byly omezeny provozní hodiny, důsledkem čehož přišli provozovatelé hazardních her, zejména provozovatelé terminálů videoher umístěných v kamenných provozech, o značné tržby.

\“Tito podnikatelé odvádějí do státního rozpočtu paušální odvody za každý kus technického zařízení ve dvou splátkách v průběhu roku (duben a srpen), a to bez ohledu na objektivní skutečnost, že měli povinně zavřené provozu, respektive zkrácený provozní čas,\“ konstatovali poslanci v důvodové zprávě.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě aneb jak taková transakce probíhá?

Pokud jste před několika lety se svým partnerem založili...

Energie minerálních kamenů

Každý minerální kámen má svou vlastní energii. Tu však...

Nové sankce proti Rusku by měly zasáhnout energetiku

Nové sankce EU vůči Rusku pro jeho invazi na...