Stavební produkce v eurozóně i v EU v lednu vzrostla

Date:

Stavební produkce v eurozóně iv celé Evropské unii (EU) v lednu meziměsíčně i meziročně vzrostla. TASR o tom informuje na základě údajů, které v úterý zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Podle prvního odhadu Eurostatu se stavební produkce po očištění od sezónních vlivů v lednu 2022 v eurozóně i EU zvýšila rovněž o 3,9 % oproti prosinci, kdy v eurozóně meziměsíčně klesla o 1,5 % a v EU o 1,2 %.

V meziročním srovnání se výkon stavebnictví eurozóny v lednu zvýšil o 4,1%, po revidovaném nárůstu o 0,2% v prosinci. Šlo o největší tempo růstu stavební činnosti v euroregionu od června loňského roku.

Stavební produkce v celé EU v lednu 2022 meziročně stoupla o 4,8 %.

Mezi členskými státy EU, které dodaly Eurostatu údaje za leden, nejstrmější meziměsíční růst produkce ve stavebnictví zaznamenaly Polsko (19 %), Německo (10,1 %) a Rumunsko (8,3 %). Největší pokles nahlásily Maďarsko (-6,3 %), Belgie a Nizozemsko (v obou -1,3 %) a Itálie (-0,9 %).

Na Slovensku se stavební produkce v lednu meziměsíčně snížila o 0,7%.

V meziročním srovnání stoupla v lednu produkce ve stavebnictví nejvíce v Polsku (18,4 %), Itálii a Rumunsku (shodně o 13,2 %) a Německu (12,3 %). Největší pokles zaznamenaly Belgie (-14,4 %), Slovensko (-3,6 %) a Francie (-2,6 %).

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě aneb jak taková transakce probíhá?

Pokud jste před několika lety se svým partnerem založili...

Energie minerálních kamenů

Každý minerální kámen má svou vlastní energii. Tu však...

Nové sankce proti Rusku by měly zasáhnout energetiku

Nové sankce EU vůči Rusku pro jeho invazi na...