Evropa má být lídrem v udržitelném cestovním ruchu

Date:

Ministři zemí Evropské unie (EU) pro cestovní ruch na setkání v Dijonu řešili situaci na Ukrajině a zabývali se také budoucností turismu. Slovensko na summitu zastupovala státní tajemnice ministerstva dopravy Kateřina Bruncková. TASR o tom informoval ředitel odboru komunikace Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Ivan Rudolf.

„Přechod k udržitelnějšímu cestovnímu ruchu je a bude téma, které půjde v příštích letech do popředí. Vidíme, že stále více lidí dbá na ekologii. Zelená řešení proto je třeba začít aktivně využívat iv oblasti turismu a je v zájmu nás všech, aby se Evropa stala lídrem v udržitelném cestovním ruchu,“ konstatovala Bruncková.

Lídři cestovního ruchu neobešli při diskusích ani aktuální situaci na Ukrajině. Bruncková v této souvislosti iniciovala i rozhovory o budoucnosti ukrajinských uprchlíků. „Slovensko ochotně pomáhá odídencům z Ukrajiny a je připraveno v této pomoci pokračovat. Trváme však na tom, že krize na Ukrajině se týká všech států EU, nejen sousedních zemí, a proto potřebujeme pomoc z celé Evropy. Snaha Evropské komise zajistit zemím jako Slovensko finanční pomoc nás tedy velmi potěšila,“ dodala.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Prodej podílu ve firmě aneb jak taková transakce probíhá?

Pokud jste před několika lety se svým partnerem založili...

Energie minerálních kamenů

Každý minerální kámen má svou vlastní energii. Tu však...

Nové sankce proti Rusku by měly zasáhnout energetiku

Nové sankce EU vůči Rusku pro jeho invazi na...